Nazywam się Dariusz Michalski. Świat ujrzałem w 1970 r. Od kiedy pamiętam zawsze fascynowały mnie relacje z innymi. Zawsze lubiłem rozmawiać, dzielić się przeżyciami, szukać współodczuwania i wzajemnego zrozumienia. Bardzo wcześnie pojawiły się także myśli o zostaniu kapłanem. Tą drogą zacząłem podążać poprzez wstąpienie do seminarium diecezjalnego w Warszawie. Po roku czasu doświadczyłem kryzysu. Zwątpiłem czy to aby na pewno moja droga. Wziąłem urlop i trafiłem „przypadkiem” na rekolekcje ignacjańskie. Wyjeżdżając z domu rekolekcyjnego od Jezuitów wiedziałem, że jednak moim powołaniem jest kapłaństwo, ale na drodze zakonnej, razem ze św. Ignacym Loyolą. Zachwyciła mnie jego walka o siebie, o Boga w swoim życiu. Zachwyciły mnie także narzędzia, którymi się podzielił ze wszystkimi, którzy chcą wzrastać i szukać Boga. Zachwyciło mnie jego szerokie spojrzenie na świat: „Znajdować Boga we wszystkich rzeczach”.

W trakcie formacji zakonnej pracowałem m.in. w Redakcji Katolickiej Polskiego Radia. Nie spodziewałem się, że to doświadczenie okaże się dla mnie tak ważne. Potem nastąpiły równie ważne: studia z duchowości w Madrycie, doświadczenie pierwszej pracy w domu rekolekcyjnym. Jakiś czas temu półroczny czas formacji - przygotowania się do złożenia uroczystych ślubów zakonnych, który miał miejsce w Indiach. Niezapomniana przygoda poszerzająca horyzont myślenia, postrzegania i rozumienia.

Pracowałem do tej pory w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury (ECCC) w Warszawie-Falenicy oraz w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej (ICFD) w Gdyni prowadząc rekolekcje, sesje i warsztaty z duchowości ignacjańskiej i komunikacji. Posługiwałem małżeństwom m.in. w Stowarzyszeniu Spotkań Małżeńskich. Od początku angażowałem się w pracę przy Fundacji INIGO w Warszawie.

Obecnie mieszkam i posługuję we wspólnocie w Poznaniu nadal współpracując ze Wspólnotą Życia Chrześicjańskiego (WŻCh). Tu też od października 2016 współtworzę Poradnię Psychologiczno-Duchową VINEA.

Moimi autorytetami stali się trzej mężczyźni: Jezus, Ignacy i Covey. Bardzo cenię sobie także metodę Marshalla Rosenberga – Porozumienie bez przemocy. Moją pasją jest psychologia, której poza studiami teologicznymi nie zajmowałem się nigdy na poważnie. Uważam, że zarówno zdrowa psychologia jak i zdrowa duchowość mają wspólną część i pomagają wzrastać na chwałę Bożą.

Cytat

Miłość daje siłę, by postępować tak, jak należy. Nawet jeśli jest to bardzo trudne.

Richard Paul Evans, "Obiecaj mi"

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem