droga-niedoskonalosci

André Daigneault, Droga niedoskonałości.

Czy nie masz czasami poczucia, że między twoją duchową kondycją a wymaganiami Ewangelii jest przepaść...? Nad tą przepaścią Jezus zbudował most łaski, zachęcając, abyś szedł za Nim drogą pokory, w duchowym ubóstwie, pielgrzymując jakby we mgle - w mroku wiary... Pochylając się nad naszymi codziennymi troskami i słabościami. Autor przekazuje w swojej książce mądrość i doświadczenie świętych oraz przytacza wypowiedzi współczesnych świadków wiary. Wszystko to sprawia, że książka ta jest pełna nadziei i tchnie świeżością żywej wiary. Ta książka naprawdę cię poruszy i pocieszy.

* * *

Czytam tę książkę i dziwię się, jak późno prosta prawda o akceptacji i zgodzie na własną słabość, a co za tym idzie i słabość innych, dociera do mojego serca. Czy nie zagubiliśmy dziś w Kościele drogi niedoskonałości? Drogi prostoty i zwyczajności, zgody na siebie takimi, jakimi jesteśmy ze swoimi niemocami, chorobami, ludzką nędzą i grzechem? Dzisiejszy świat proponuje drogę doskonałości - jeśli coś nas boli trzeba kupić odpowiedni lek, jeśli czegoś nie umiemy trzeba zapisać się na odpowiednie szkolenie, jeśli nie możemy czegoś załatwić trzeba poznać odpowiednich ludzi. Życie, w którym nieustannie mamy przepis na wszystko i... gubimy Boga, który mówi: "Wytrzymaj, poczekaj! Po prostu Mi zaufaj!".

W moim odczuciu to piękna i prosta lektura, która proponuje odrzucaną dziś często drogę niedoskonałości - drogę do Boga i do własnego serca, która jest dostępna dla każdego.

Więcej informacji o książce można znaleźć na stronie wydawcy.

Cytat

Czy Twoja obecność na ziemi przyczynia się do tego, że ludzkość dokonuje postępu, czy może robi krok wstecz?

Michael A. Adamase, Psychiatra Boga

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem