widzialna-postac

Bóg postanowił ukazać się w widzialnej postaci królowi i wieśniakowi, wysłał więc anioła, by im oznajmił o tym błogosławionym wydarzeniu. „O królu – obwieścił anioł – Bóg zechciał ukazać się tobie, w jakiejkolwiek postaci sobie zażyczysz. Jak ma ci się objawić?" Z wysokości swego tronu, otoczony zalęknionymi poddanymi, władca oznajmił po królewsku: „Jak inaczej mógłbym zechcieć widzieć Boga, jak nie w majestacie władzy? Pokaż nam Boga w pełni Jego chwały i potęgi". Bóg spełnił jego życzenie i pojawił się jako piorun, który w mgnieniu oka starł króla i jego dwór na proch. Nic po nich nie zostało.

Następnie anioł zjawił się przed wieśniakiem, mówiąc: „Bóg zechciał ukazać się tobie, w jakiejkolwiek postaci sobie zażyczysz. Jak ma ci się objawić?". Zamyślił się wieśniak i głowił dłuższą chwilę, aż w końcu rzekł: „Jestem biednym człowiekiem i nie jestem godzien oglądać Boga twarzą w twarz. Jeśli jednak wolą Boga jest ukazać mi się, niech mi się ukaże w tych rzeczach, które znam. Obym mógł widzieć Boga w ziemi, którą orzę, w wodzie, którą piję i w tym, co spożywam. Niech będzie mi dane dostrzec obecność Boga w twarzach moich bliskich, sąsiadów i – jeśli Bóg uzna to za dobre dla mnie i dla innych – także w moim własnym odbiciu".

Bóg przychylił się do prośby wieśniaka i obdarzył go długim i szczęśliwym życiem.

--
Cytat za: "Dotknąć tego co święte", Robert J. Wicks, str. 37-38.

Cytat

Wskazówką tego, że rzeczywiście się nawracasz jest codzienne podejmowanie współpracy z łaską Bożą, która uzdalnia Cię do kochania wszystkich ludzi bez wyjątku. Nienawrócony „kocha" tylko tych, którzy odwzajemniają jego uczucie lub przynajmniej są wobec niego życzliwi.

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem