Przyszli do Jezusa Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą. Lecz On im odpowiedział: Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je (Łk 8,19-21).

 * * *

matka-i-brat

Jeśli potraktujemy dosłownie słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii, to są one po prostu wezwaniem do tego, by być dla Jezusa bratem i matką. Co znaczy być dla Jezusa bratem? Tak, to prawda, że to najpierw On jest dla nas bratem, jest bratem dla mnie. Często widzę zdziwienie na twarzach ludzi, z którymi rozmawiam, gdy mówię im: "Czy wiesz, że masz brata? Ja? - pytają zdziwieni. Tak, Ty. Masz starszego brata - Jezusa Chrystusa!". Bóg umacnia nas darem miłości, która stała się konkretną osobą: Jezusem, który stał się człowiekiem i... nadal żyje. Nadal Ci towarzyszy w Twoich codziennych troskach, bólach i radościach. Ale On chce również, abyś Ty stał się dla Niego bratem. Abyś po pierwsze Jego postawił całkowicie i bezwarunkowo na pierwszym miejscu. A wtedy On przyprowadzi Cię do Waszego Ojca - do Boga Ojca i da Ci odczuć to, co najpiękniejszego: bezwarunkową miłość Boga Ojca do Ciebie.

Dzisiejsza Ewangelia jest też zaproszeniem, abyś stał się matką dla Jezusa. Te słowa możemy zrozumieć, gdy uświadomimy sobie, że Jezus i Kościół jako wspólnota wierzących w Niego to jedno i to samo. Masz stać się matką dla Kościoła to znaczy masz zatroszczyć się o Twoich braci i Twoje siostry, którzy tak jak Ty poszukują miłości. Dzisiaj Kościół potrzebuje miłości jak nigdy dotąd. Bo jest wyśmiewany, raniony, opluwany. Bo ludzie ochrzczeni przechodzą na stronę szatana i jeszcze się tym chełpią. Bo ochrzczeni publicznie przyznają się, że przyjmują sakramenty ze względu na innych, a nie ze względu na Boga. Bo młodzi ludzie depczą czystość przedmałżeńską powszechnie zamieszkując ze sobą przed ślubem. Bóg płacze nad Kościołem ranionym dziś na tyle sposobów i prosi Cię dziś, byś miał odwagę stanąć w Jego obronie jak matka dla swych dzieci. Ale nie o własnych siłach tylko umocniony braterską miłością Chrystusa, który sam umarł za Twoje winy, byś był bielszy od śniegu - uświęcony Jego męczeńską miłością do Ciebie.


--
Photo used under Creative Commons from Jackal of all trades

 

Cytat

Skoro miłość jest trudem, to istotą braku miłości jest lenistwo.

Scott Peck

To tłumaczy, dlaczego lenistwo jest grzechem głównym. DM.

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 242 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem