z-toba

Pan skierował do mnie następujące słowa: Przepasz swoje biodra, wstań i mów wszystko, co ci rozkażę. Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi. A oto Ja czynię cię dzisiaj twierdzą warowną, kolumną żelazną i murem spiżowym przeciw całej ziemi, przeciw królom judzkim i ich przywódcom, ich kapłanom i ludowi tej ziemi. Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię [zwyciężyć], gdyż Ja jestem z tobą - wyrocznia Pana - by cię ochraniać (Jr 1,17-19).

* * *
To właśnie do Jana Chrzciciela odnoszą się słowa dzisiejszego pierwszego czytania. Ale jak to? Przecież został zabity! Tak, śmierć fizyczna dosięgła Jana, ale jego serce pozostało wierne temu, co głosił: że prawdziwe życie jest tam, gdzie jest Bóg i tam, gdzie otwieramy się na Jego miłość. Herod, który kazał zabić Jana był martwy za życia. Był martwy bo bał się uczynić coś, co nie spodobałoby się dostojnikom, dowódcom i ważnym osobom z jego otoczenia.
Słowo z Księgi Jeremiasza jest skierowane również do ciebie. Jest obietnicą, że zostałeś tak stworzony i ukształtowany, że możesz dochować wierności Bogu, który jest źródłem prawdziwego życia. Bóg dziś mówi do ciebie: „Jestem z tobą, by cię ochraniać!". Być może ktoś cię dziś uderzy. Być może ktoś powie złe słowo przeciw tobie. Być może sam będziesz niezadowolony z siebie i będziesz podważał swoją wartość. Ale miej odwagę spojrzeć na siebie oczami Boga. Tak jak cię stworzył – z sercem zdolnym do przyjęcia życia i zachowania go w sobie wbrew dotychczasowym upadkom, grzechom czy przeciwnościom świata. Bóg w ciebie wierzy i dlatego chce cię ochraniać. Żyj z ufnością w Jego miłość, która ocali cię od śmierci wiecznej!

Cytat

Czy Twoja obecność na ziemi przyczynia się do tego, że ludzkość dokonuje postępu, czy może robi krok wstecz?

Michael A. Adamase, Psychiatra Boga

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem