paki

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść: Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą (Łk 21,29-33).

* * *

Uderzają mnie słowa Apokalipsy: "i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego". Pierwsze skojarzenie to myśl o chrześcijanach zabijanych na całym świecie w skali, jaka do tej pory nie miała miejsca! I może pojawiać się pytanie o tak wielki rozmach zła. Wydaje się, że cechą czasów ostatecznych jest nie tylko to, że zło rośnie w siłę, ale i to, że także dobro coraz bardziej się umacnia. Bez wątpienia możemy wskazać na wspaniałych świadków Królestwa Bożego. Tych znanych: Maksymilina Maria Kolbe, Matka Teresa z Kalkuty, ks. Jerzy Popiełuszko, Jan Paweł II, Ojciec Święty Franciszek..., jak i wielu nieznanych. To pączki dobra. To konkretne dobro, które możemy przeoczyć i popaść w rozpacz widząc tylko tak wiele zła. Żeby dostrzec pączek na drzewie trzeba się zatrzymać, przyjrzeć, pokontemplować.

Dzisiejsza Ewangelia jest z jednej strony zaproszeniem skierowanym do Ciebie, abyś w świecie, w którym jest tak wiele okrucieństwa dojrzał okruchy dobra. Z drugiej strony jest wezwaniem byś miał odwagę być pączkiem dobra. Owszem kruchym i niewielkim - bo tak łatwym do zgniecenia, ale jednak pełnym Bożego życia i potrzebnym wspólnocie całego drzewa Kościoła.

Cytat

Wskazówką tego, że rzeczywiście się nawracasz jest codzienne podejmowanie współpracy z łaską Bożą, która uzdalnia Cię do kochania wszystkich ludzi bez wyjątku. Nienawrócony „kocha" tylko tych, którzy odwzajemniają jego uczucie lub przynajmniej są wobec niego życzliwi.

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem