rybacy

Jezus powiedział do tłumów: Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha! (Mt 11,11-15)

* * *

A może jednak potrzeba mi gwałtowności, zdecydowania i determinacji? Ileż można się zastanawiać nad tym, czy Bóg mnie kocha? Czy o mnie pamięta? Dla mnie dzisiejsza Ewangelia jest wezwaniem by z całą siłą uwierzyć ponownie Bogu wbrew wszystkiemu: trudnościom życiowym, poczuciu depresji, bezsensu... Czy ja rzeczywiście próbuję wykrzesać z siebie siły by uwierzyć w Jego miłość? Czy zdobywam Królestwo? To znaczy czy podejmuję konkretne działania w tym celu, a może tylko czekam i mówię sobie: "Zobaczymy, co się wydarzy?". Królestwo potrzebuje być zdobyte, potrzebuje wysiłku z mojej strony, potrzebuje konkretnych działań. Czy już wiesz jakich?

Cytat

Także w świecie cyfrowym trzeba ukazać, że pełna miłości Boża troska o nas w Chrystusie to nie przeszłość ani też uczona teoria, lecz bardzo konkretna i aktualna rzeczywistość. Duszpasterstwo w świecie cyfrowym musi umieć pokazać ludziom naszych czasów i zagubionej współczesnej ludzkości, że "Bóg jest blisko"

Orędzie na 44 Światowy Dzień Środków Społecznego Komunikowania, Benedykt XVI

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem