wolnosc wewnetrzna 2

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”. I mówił do nich: „Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali (Mk 6, 7-13).

* * *

Tak się "przypadkowo" złożyło, że w dzisiejszej lekturze duchowej trafiłem na taki fragment wyznania zmarłego ks. kardynała Józefa Bernardina:

Ponad piętnaście lat temu rozdałem wszystkie pieniądze i powiedziałem sobie, że nigdy więcej nie będę robił oszczędności i nie będę miał żadnych akcji. Zobowiązałem się przed sobą samym, że zatrzymam tylko niewielkie kwoty potrzebne do utrzymania bieżącego rachunku. Wszystkie otrzymane datki przeniosłem na konto Archidiecezji przeznaczone do wsparcia charytatywnego dla potrzebujących i realizacji projektów dobroczynnych. Jednakże w ostatnich kilku latach otrzymałem tak wiele różnych sum pieniędzy, że zacząłem odkładać po trochu dla siebie, argumentując ten fakt tym, że te środki mogą się przydać na czas mojej emerytury lub na potrzeby mojej matki, która ma swoje lata. Obecnie zrobiłem rachunek sumienia z tego wszystkiego i upewniłem się, że uwolniłem się od tych rzeczy, tak by moja relacja z Panem nie była już więcej zakłócona...

A co trzyma Ciebie i nie pozwala Ci w wolności przeżywać relacji z Jezusem? Jakie rzeczy? Jaka troska o zabezpieczenie siebie lub innych?

Cytat

Ilekroć wybierasz w życiu skrót, tylekroć rezygnujesz z procesu wzrostu.
DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem