jezuici poznan rok ignacjanski

Z okazji Roku Ignacjańskiego TVP3 Poznań przygotowała ciekawy, 7 minutowy film o Jezuitach w Poznaniu (historia i współczesna działalność). Zachęcam do obejrzenia:

https://poznan.tvp.pl/54087392/jezuici-dzis-30052021

Rok Ignacjanski Mateusz Orlowski SJ

Witajcie,

Chciałem podzielić się z Wami cytatem z o. Franza Jalicsa SJ, który trafnie opisuje dynamikę tego, co stało się ze św. Ignacym na drodze nawrócenia:

Spotkanie z Bogiem polega zawsze na spotkaniu Boga i doświadczeniu siebie. Poznać Boga w sobie i poznać siebie w Bogu to dwie strony jednej monety. Nie można ich oddzielić. Nie ma spotkania z Bogiem, które nie byłoby jednocześnie spotkaniem z samym sobą. Nie może także być doświadczenia siebie, które jednocześnie nie dawałoby rosnącego poznania Boga.

czytanki majowe 2021

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że właśnie ukazała się moja najnowsza książka:

"Czytanki o Maryi" 31 powodów, dla których warto poznać najbardziej wyjątkową Kobietę świata

Opis wydawcy: "Wieżo Dawidowa, Arko Przymierza, Domie Złoty… co znaczą te wezwania Litanii Loretańskiej? I jaki mają związek z Maryją? Na pierwszy rzut oka wydają się skomplikowane, nie na temat... Autor jednak szuka ich wyjaśnienia, tłumaczy, pomaga rozwikłać tajemnicę. Pokazuje głęboki sens, biblijne i historyczne uzasadnienie tych słów. Przypomniane w książce świadectwa działania Maryi, np. uratowanie jezuitów mieszkających w Jej sanktuarium w Hiroszimie podczas wybuchu bomby atomowej – zachwycają! Po Czytanki warto sięgnąć nie tylko po to, by poszerzyć wiedzę, ale przede wszystkim, by poznać Maryję. A znajomość z Nią zmienia życie..."

Książka jest cegiełką na instalację systemu do transmisji Mszy św. z naszego kościoła w Poznaniu (dostępna w zakrystii). Życzę owocnej lektury!

Książka jest również dostępna w Wydawnictwie Mocni w Duchu (wydanie papierowe i e-book). Do wykorzystania także jako materiał duszpasterski na nabożeństwa majowe (czytanki majowe).

niewierzacy w rodzinie

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na spotkanie on-line poświęcone tematowi niewierzących w rodzinie, które odbędzie się we wtorek, 11 maja o godzinie 19:00. Spotkanie potrwa dwie godziny. W temat wprowadzi nas prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski, diakon stały. Zaprosimy Was też do refleksji i podzielenia się w małych grupach.

Zaproszenie jest skierowane do wszystkich chętnych, które zmagają się z tą problematyką i mogłyby skorzystać na takiej wymianie doświadczeń.

wielkanoc 2021

Historia zbawienia wypełnia się „w nadziei, wbrew nadziei” (por. Rz 4, 18) poprzez nasze słabości. Zbyt często myślimy, że Bóg polega tylko na tym, co w nas dobre i zwycięskie, podczas gdy w istocie większość Jego planów jest realizowana poprzez nasze słabości i pomimo nich.

List Apostolski Patris Corde Ojca Świętego Franciszka
 
Drodzy Sympatycy Serwisu Chwila!
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam spotkania ze Zmartwychwstałym, który upewnia nas o wielkim Miłosierdziu Boga nawet mimo naszych słabości i upadków. Niech ta prawda uczy nas miłosierdzia wobec tych, których spotkamy na drogach naszego życia.
 
Pozdrawiam,
o. Darek
 

rekolekcje jezuici 2021 ignacjanskie

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego we współpracy z oo. jezuitami oraz Fundacją Vinea zaprasza na Rekolekcje w Życiu Codziennym pt. „Boże, gdzie jesteś?” (28.02-28.03.2021)

Formuła rekolekcji nawiązuje do Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, czyli rekolekcji ignacjańskich. Rekolekcje adresowane są do wszystkich, którzy noszą w sercu pragnienie bliższego poznania Boga i nawiązania z Nim głębszej, bardziej osobistej relacji. Szczególnie zapraszamy tych, którzy z różnych względów nie mają możliwości odbycia rekolekcji ignacjańskich w domach rekolekcyjnych.

Szczegółowe informacje i zapisy poprzez formularz na stronie Poradni Vinea.

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2021
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem