centrum duchowosci warszawa

Przekazuję informację od Siostry Renaty Ryszkowskiej RSCJ, która do niedawna posługiwała m.in. poprzez udzielanie Ćwiczeń duchowych w Pobiedziskach k/Poznania:

Kochani pomóżcie nam dotrzeć do szerokiego grona osób zainteresowanych różnymi formami rekolekcji. Otwieramy Centrum Duchowości Sacre Coeur w Warszawie. Będą tam rekolekcje ignacjańskie, rekolekcje i skupienia w milczeniu i sesje tematyczne pomagające doświadczyć miłości Bożego Serca oraz możliwość przyjechania na własny czas modlitwy, pustyni i osobiste rekolekcje zarówno z prowadzeniem indywidualnym jak i zupełnie samodzielnie z własnymi treściami. Dziękuję za życzliwość i przesyłam linki. To strona z naszymi propozycjami www.rekolekcje-sc.pl i profil na Fb https://facebook.com/CentrumDuchowosciSacreCoeurWarszawa

Jeśli jesteś osobą konsekrowaną  i potrzebujesz pomocy psychologicznej, ta grupa terapeutyczna jest dla Ciebie!

Możesz doświadczyć pomocy psychologicznej  w atmosferze zrozumienia i szacunku, uwzględniając w  terapii specyfikę życia zakonnego.

Metoda pracy:

Spotkania będą odbywały się w formie psychoterapii grupowej. Jest to forma pomocy psychologicznej w sytuacjach  doświadczania różnych konfliktów wewnętrznych, trudności emocjonalnych, adaptacyjnych i interpersonalnych, które wykraczają poza możliwości oddziaływań w ramach formacji zakonnej. Psychoterapia grupowa opiera się na założeniu, że problemy natury psychologicznej mają swoje źródło i przejawiają się w relacjach międzyludzkich. Taka forma psychoterapii jest szczególnie pomocna dla osób doświadczających trudności w relacjach, mogące objawiać się np. wycofywaniem
z kontaktu, nadmierną zależnością, trudnościami we współpracy, nieufnością wobec autorytetów.

rekolekcje ignacjanskie dla niepelnosprawnych

Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych są to rekolekcje zamknięte trwające sześć dni. Są one oparte na metodzie proponowanej przez św. Ignacego i jego Ćwiczeniach Duchowych.

Główny nacisk położony jest na indywidualne spotkanie z Bogiem poprzez modlitwę i medytację. Pomaga temu atmosfera ciszy i milczenia, codzienne wprowadzenia do medytacji oraz rozmowy indywidualne z osobą prowadzącą rekolekcje.

Stałymi punktami dnia są dwie medytacje, konferencja, Msza św., wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest także możliwość spowiedzi.

Osoby niepełnosprawne mają zapewnioną opiekę wolontariuszy, którzy również odprawiają swoje rekolekcje.

Uczestników obowiązuje milczenie (nawet komórki są wyłączone!).

12 krokow poznan maly

Z wielką radością zapraszamy na pierwsze w Poznaniu cykliczne i regularne warsztaty „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”. Jest to program terapeutyczno-rozwojowy prowadzący do uporządkowania wewnętrznego przeznaczony dla osób przeżywających różnego rodzaju kryzysy, trudności emocjonalne a także dla osób pragnących zadbać o rozwój osobisty.

pokoj obecnosc chrystusa

Pokój nie jest nieobecnością problemów,
on jest obecnością Chrystusa!
Sheila Walsh

Wszystkim Sympatykom Chwili życzę głębokiego doświadczenia pokoju:
obecności Chrystusa pośród Waszej codzienności, gdziekolwiek jesteście!
Błogosławionego Nowego 2019 Roku!

o. Darek :-)

Witajcie,

ostatnio na stronie pojawiło się trochę nowości. Przede wszystkim udało się uporządkować działanie modułu "Ewangelia na dziś". Od wczoraj możemy wybierać klikając na Ewangelię z wczoraj, dziś lub na jutro. Po wybraniu opcji pokazują się dostępne rozważania. Jeśli do danej Ewangelii jest kilka rozważań pojawią się wszystkie. Za wdrożenie tego rozwiązania na stronie dziękuję serdecznie Panu Andrzejowi Bolewskiemu.

Gdyby ktoś z Was chciał wyszukać komentarz do innego fragmentu Ewangelii wystarczy wpisać jej skrót w okienku wyszukiwania po prawej stronie. Można wpisywać zarówno ze spacją np. Mt 6, 24-34 jak i bez spacji: Mt 6,24-34.

Wczoraj dodałem także nowy dział pt. "Modlitwa". W tej zakładce zgromadziłem wybór różnych modlitw, które są mi bliskie i pomagają zwracać się do Boga w różnych potrzebach i okolicznościach życia.

Przypominam też o moźliwości prenumeraty nowych artykułów bądź to za pomocą kanału RSS - klikamy w prawej kolumnie na dole, bądź to za pomocą bezpośrednich powiadomień na skrzynkę mailową - wystarczy założyć sobie konto (również w kolumnie po prawej stronie).

Życzę Wszystkim Sympatykom "Chwili" Błogosławionego 2019 Roku!

Z modlitwą,

o. Darek

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2019
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem