pokoj na ukrainie

Kochani, zapewne zadajecie sobie pytanie, co możemy zrobić w obliczu bezprawnych, zbrojnych działań na Ukrainie?

Na pierwszym miejscu możemy modlić się o pokój na Ukrainie, nie czekając na 2 marca, środę, dzień postu i modlitwy o pokój ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka:

„Chciałbym zwrócić się do wszystkich, do ludzi wierzących i niewierzących. Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny” – powiedział papież Franciszek (ekai).

Zapewne każdy z nas zna kogoś z Ukrainy. Bądźmy z tymi osobami. Wyraźmy, jak umiemy w naszych słowach i gestach, wsparcie dla nich i ich bliskich na Ukrainie. Wystarczy kilka słów otuchy czy zapewnienia o modlitwie. Oni tego bardzo potrzebują!

Możemy także wesprzeć Ukraińców materialnie. Ofiary ze zdrapki wielkopostnej przeznaczymy w tym roku właśnie na pomoc Ukrainie.

Możemy również pokazać naszą solidarność przez jakiś zewnętrzny emblemat na ubraniu lub na portalu społecznościowym.

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem