plakat 2020

CO CHCESZ, ABYM CI UCZYNIŁ? Mk 10, 46-52
REKOLEKCJE W ŻYCIU CODZIENNYM, 1-29 III 2020, POZNAŃ

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego we współpracy z oo. jezuitami już po raz jedenasty zaprasza na Rekolekcje w Życiu Codziennym.

Termin i miejsce:
1-29 III 2020, każda niedziela godz. 18:00, kościół oo. jezuitów, ul. Szewska 18, Poznań (www.poznan-jezuici.pl)

Formuła rekolekcji nawiązuje do Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, czyli rekolekcji ignacjańskich. Adresowane są one do wszystkich, którzy noszą w sercu pragnienie bliższego poznania Boga i nawiązania z Nim głębszej, bardziej osobistej relacji. Szczególnie zapraszamy tych, którzy
z różnych względów nie mają możliwości odbycia rekolekcji ignacjańskich w domach rekolekcyjnych.

Najważniejsze informacje:
Rekolekcje trwają 4 tygodnie (5 niedziel). W każdą niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy do kościoła
oo. jezuitów na wspólną Mszę św., a po niej spotkanie rekolekcyjne – konferencję poruszającą wybrane zagadnienia z duchowości ignacjańskiej oraz wprowadzenie do medytacji na kolejny tydzień. Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały. Będą one także udostępniane on-line na stronie WŻCh Poznań: http://www.wzch.poznan.pl/p/rekolekcje-w-zyciu.html. Wszystkie konferencje będą też transmitowane na żywo na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/wzchpoznan/

W tygodniu, od poniedziałku do piątku, rekolektanci w dogodnym dla siebie miejscu
i czasie samodzielnie odprawiają medytację wg przygotowanych wprowadzeń. Modlitwa powinna trwać ok. 30-45 min. Raz w tygodniu rekolektant odbywa ok. 30-minutową rozmowę z osobą towarzyszącą, dzieląc się tym, czego doświadcza na modlitwie. Rozmowa dotyczy najczęściej różnych poruszeń, uczuć jakie się pojawiają, a przez które mówi Bóg, także trudności, niekiedy wątpliwości, które się zrodziły.

W tegorocznych rekolekcjach odkrywać będziemy Boga w naszych pragnieniach. Poszukiwać będziemy sposobów otwierania się na Niego, wsłuchiwania się w Boży głos w nas samych.
Tradycyjnie pierwsza konferencja poświęcona będzie wprowadzeniu w formę medytacji ignacjańskiej
i Ćwiczeń Duchowych. Poprowadzi ją jezuita o. Mateusz Orłowski. W drugiej konferencji, pt. „Cisza. Zatrzymaj się. Usłysz“ będziemy chcieli się zatrzymać – „stanąć w ciszy, aby usłyszeć”. Konferencję poprowadzi s. Alicja Banach ze zgromadzenia ss, Sacre – Coeur. Trzecia konferencja, pt. „Czego pragniesz? Bóg zaufał człowiekowi. Czy ufasz sobie? Czy ufasz Bogu?“ poświęcona będzie pragnieniom i zaufaniu. Bóg stwarzając człowieka, zaufał mu. Czy ufam sobie? Czy ufam Bogu? Takie pytania postawimy sobie w trakcie trzeciego tygodnia. W temat wprowadzi nas p. Magdalena Tokłowicz psycholog i psychoterapeuta chrześcijański. Czwarta konferencja pt. „Rób to co kochasz vs zakopane talenty - o konsekwencji naszych decyzji“ skłaniać będzie nas do refleksji nad naszymi decyzjami. Czy robię to co kocham? Czy wykorzystuję swoje talenty? Czy świecę jasnym światłem czy też się chowam przed życiem? Jaka jest konsekwencja moich wyborów? Konferencję wygłosi p. Jolanta Prajs psycholog i psychoterapeuta chrześcijański. W piątą niedzielę podejmiemy temat kontemplacji w działaniu. Konferencję zamykającą Rekolekcje wygłosi jezuita O. Dariusz Michalski SJ Superior, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Poznaniu
Rekolekcje zakończy uroczysta agapa, podczas której podzielimy się owocami rekolekcji oraz będziemy świętować. Agapa jest miłym zwieńczeniem rekolekcyjnych zmagań. Co roku w jej przygotowanie włączają się członkowie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.

Poznańskie rekolekcje mogą odbywać się dzięki zaangażowaniu całej poznańskiej Wspólnoty Lokalnej WŻCh, a także przy wsparciu wielu naszych przyjaciół – księży z diecezji poznańskiej i gnieźnieńskiej, sióstr zakonnych i przede wszystkim oo. jezuitów z Poznania. Co roku w rekolekcjach bierze udział ok. 100 osób. Wymaga to zaangażowania bardzo licznej grupy ludzi, którzy podejmą się towarzyszenia rekolektantom. Dlatego cieszymy się i jesteśmy wdzięczni, że nasze dzieło spotyka się z tak dużą sympatią, otwartością i chęcią włączania się w nie naszych przyjaciół.
Warto też zaznaczyć, iż po zakończonych rekolekcjach istnieje możliwość kontynowania rozwoju
w duchu ignacjańskimi przez dołączenie do wspólnoty WŻCh.

Uczestnictwo w rekolekcjach jest bezpłatne, natomiast ze względów organizacyjnych wymagane jest zgłoszenie się za pomocą formularza. Niebawem będzie on dostępny na stronach www.wzch.poznan.pl, www.poznan-jezuici.pl, www.vinea.org.pl.

Serdecznie zapraszamy!

 

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem