Bo domy nispadac-w-goree są po to, by w nich mieszkać, lecz po to jedynie, by się z nich wyprowadzić. Franciszkanin o. Richard Rohr twierdzi, że dla duchowego rozwoju trzeba porzucić stare przyzwyczajenia, wyjść poza utarte schematy funkcjonowania i rozpocząć podróż. Na każdej drodze warto jednak posługiwać się mapą lub przewodnikiem.
Książka "Spadać w górę" może być swoistym GPS-em w podróży życia, która według autora składa się z dwóch części. Pierwsza połowa związana jest z sukcesem, budowaniem własnej tożsamości i poczuciem bezpieczeństwa. W drugą człowiek jest wprowadzany wraz z doświadczeniem chaosu, bezradności i upokorzenia. Właśnie poczucie utraty sprawia, że poddajemy się Jedynemu Przewodnikowi, a w rezultacie odnajdujemy prawdziwą drogę do domu.

Tytułowe "spadanie w górę" polega na nieustannym upadaniu i powstawaniu z upadku, a w związku z tym może budzić opór i przerażenie. W rezultacie jednak upadanie jest niezbędnym elementem procesu wznoszenia się, który swój kres znajduje w Bogu (nota wydawcy).

* * *
Książka napisana niezwykle lekkim, przystępnym i pełnym pasji językiem. Jest świadectwem odkrywania mądrości życia szczególnie na czas jego drugiej połowy. Rozbija wiele schematów i proponuje konkretną drogę: prostoty, zwyczajności i radości życia budowanej nie na wiedzy, zdolnościach czy samodoskonaleniu, ale na przyzwoleniu Bogu, aby działał w nas pośród naszych słabości. Aby kochał nas takimi, jakimi jesteśmy. Gorąco polecam!

Link do strony książki: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=195