kontemplacja-01

Czas wakacji to czas odpoczynku, łapania dystansu do siebie, do swojego codziennego zabiegania. Z pewnością sprzyja wewnętrznym poszukiwaniom. Dobrze jest mieć na tej drodze doświadczonego przewodnika. Niewątpliwie jest nim o. Wilfrid Stinissen - belgijski karmelita, który od lat pracuje w jednym ze szwedzkich domów rekolekcyjnych. Kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z tekstem "Kontemplacyjnego nastawienia do życia" poczułem, że w końcu odnalazłem kogoś, kto przemawia wprost do mego serca. Język Stinissena jest prosty, a jednocześnie dotykający sedna trapiących nas problemów. Podane tu podpowiedzi może zastosować w swoim życiu każdy z nas. Nie wymagają żadnych nadzwyczajnych środków. Uczą prostoty i konsekwencji. Uczą dyscypliny koniecznej do nawiązywania relacji z Bogiem i zachowania wewnętrznej harmonii. Lubię powracać do artykułu Stinissena, gdy zbytnio się zapędzę, pogubię. Zapraszamy do lektury pierwszej części artykułu na stronach Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej w Gdyni!

Cytat

Prawdziwa zywczajność jest namacalną świętością. Odczuwamy to szczególnie w obecności osób, które mają odwagę i na tyle ufają Bogu, by "po prostu być sobą".
Robert J. Wicks

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem