stan-sie

Gdy budzi się nowy dzień zatrzymaj się na chwilę. Spójrz w swoje serce. Pomyśl, jakiego człowieka chciałbyś dziś spotkać. Wyobraź sobie spotkanie z człowiekiem, który tchnąłby w Ciebie radość i pokój. Który swoją postawą pokazałby Ci jak dobrze przeżyć dzisiejszy dzień. Zobacz jego cechy. To jak się zachowuje, jak mówi. Zobacz jego łagodność, cierpliwość, wyrozumiałość. A także jego stanowczość i wytrwałość w realizowaniu dobra.

Któż z nas nie marzy, aby kogoś takiego móc codziennie spotkać?

Zobacz, że skoro jesteś w stanie wyobrazić sobie takiego człowieka, to znaczy, że on tak naprawdę istnieje. Już istnieje... w Tobie. Może nawet o tym nie wiesz. Może nawet tego nie przeczuwasz. Każdy z nas widzi to, co sam nosi w sobie. Nie musisz czekać, że taki dobry człowiek zjawi się w magiczny sposób dziś na drodze Twojego życia. Pomyśl o tym, że masz go w sobie. Że on w Tobie żyje i że dziś może się ujawnić na zewnątrz. Zobacz, że nie tylko Ty sam, ale też wielu ludzi wokół Ciebie czeka na spotkanie z nim. To, czy go dziś zobaczą zależy wyłącznie od Ciebie. Od Twojej decyzji i wytrwałości. Od Twojego trudu, który musisz podjąć.

Ten dobry człowiek w Tobie to nikt inny, jak sam Bóg. On pragnie przez Ciebie przyjść do Ciebie i do innych. Pomyśl o tym, co możesz uczynić, aby ten cud mógł się dziś wydarzyć w Twoim życiu. I odważ się stać człowiekiem, którego sam chciałbyś dziś spotkać.

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem