bog wierny
Jezus powiedział do swoich apostołów: „Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy uczniowi, jeśli będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą. Więc się ich nie bójcie. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie jawnie, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10, 24-33).

* * *
Ktoś ostatnio podesłał mi jeden z tych mądrościowych i podnoszących na duchu cytatów: "Jeśli ktoś jest szczęśliwy, to nie dlatego, że wszystko w jego życiu układa się dobrze. Jest szczęśliwy dlatego, że jego podejście do wszystkiego w życiu jest dobre (Saundar Pichai)." I w pełni się z tym zgadzam. Jak wiele walki wkładamy w to, żeby wszystko się ułożyło po naszej myśli. A może swoje myślenie trzeba zmienić tak, by można było przeżywać pokój nawet w "niesprzyjających" chwilach? Właśnie o tym mówi dziś Jezus. Nie oszukuje nas. Mówi prosto z mostu: będziesz pomówiony o zło, będziesz skrzywdzony, może nawet cieleśnie. Przytrafi Ci się być może wiele złych rzeczy po ludzku, ale możesz zachować w sobie ufność do Boga. Możesz odkryć, że On prawdziwie jest przy Tobie i pozwala Ci przejść przez wiele trudnych i bolesnych wydarzeń, ciemnych dolin. Wraz z wiarą otrzymujesz ufność, że możesz zachować w sobie miłość do Niego, która nie pozwoli Ci zaprzeć się Jego. Co więcej masz Jego moc, by o Nim świadczyć, i w ten sposób wytrwać przy Nim do końca. W wierności i pokoju serca.
Nade wszystko pamiętaj, że: „Dla osoby, która żyje wolą Bożą, nie ma żadnych niesprzyjających sytuacji. Kto prawdziwie wierzy, ten wie, że wszystko jest dokładnie tak, jak być powinno, że wszystko jest przygotowane przez Boga i lepiej być nie może. Z pewnością nie wszystko jest łatwe i słodkie, ale jest tak, że wszystkie okoliczności sprzyjają Bożym zamiarom: doprowadzeniu człowieka do celu. Chwila obecna jest zawsze najlepsza. Czekać na lepsze czasy to tracić tę szczególną szansę, która nadarza się właśnie teraz” (Wilfrid Stinissen OCD).

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem