z-toba

Pan skierował do mnie następujące słowa: Przepasz swoje biodra, wstań i mów wszystko, co ci rozkażę. Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi. A oto Ja czynię cię dzisiaj twierdzą warowną, kolumną żelazną i murem spiżowym przeciw całej ziemi, przeciw królom judzkim i ich przywódcom, ich kapłanom i ludowi tej ziemi. Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię [zwyciężyć], gdyż Ja jestem z tobą - wyrocznia Pana - by cię ochraniać (Jr 1,17-19).

* * *
To właśnie do Jana Chrzciciela odnoszą się słowa dzisiejszego pierwszego czytania. Ale jak to? Przecież został zabity! Tak, śmierć fizyczna dosięgła Jana, ale jego serce pozostało wierne temu, co głosił: że prawdziwe życie jest tam, gdzie jest Bóg i tam, gdzie otwieramy się na Jego miłość. Herod, który kazał zabić Jana był martwy za życia. Był martwy bo bał się uczynić coś, co nie spodobałoby się dostojnikom, dowódcom i ważnym osobom z jego otoczenia.
Słowo z Księgi Jeremiasza jest skierowane również do ciebie. Jest obietnicą, że zostałeś tak stworzony i ukształtowany, że możesz dochować wierności Bogu, który jest źródłem prawdziwego życia. Bóg dziś mówi do ciebie: „Jestem z tobą, by cię ochraniać!". Być może ktoś cię dziś uderzy. Być może ktoś powie złe słowo przeciw tobie. Być może sam będziesz niezadowolony z siebie i będziesz podważał swoją wartość. Ale miej odwagę spojrzeć na siebie oczami Boga. Tak jak cię stworzył – z sercem zdolnym do przyjęcia życia i zachowania go w sobie wbrew dotychczasowym upadkom, grzechom czy przeciwnościom świata. Bóg w ciebie wierzy i dlatego chce cię ochraniać. Żyj z ufnością w Jego miłość, która ocali cię od śmierci wiecznej!

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem