dmuchawiec2

Jezus powiedział do tłumów: Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma (Łk 8,16-18).

* * *

Jezus wydobywa dziś na światło nasze myślenie: ten, kto pozytywnie patrzy na siebie i świat dostrzega, że Bóg obdarował go obficie. Ale nie brakuje również i tych, którzy uważają, że nic nie mają, nic nie umieją, nie są nic warci. Ale czy tacy ludzie istnieją? Przecież każdy z nas coś ma. Coś czym może się podzielić z innymi. Gdyby tak nie było, wtedy nie moglibyśmy kochać. Bo miłość polega na wzajemnym udzielaniu sobie dóbr. Jeśli wierzymy, że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to znaczy, że jesteśmy naprawdę bogato obdarowani.

Jeśli jednak myślisz, że nic nie masz, to potrzebujesz nawrócenia swego myślenia. A ono zaczyna się od dziękczynienia. Czyli od otwarcia oczu na dobro, które jest w Tobie i wokół Ciebie, a którego być może jeszcze nie zauważasz. No więc za co dziś możesz podziękować Bogu: w sobie, w innych, w otaczającym Cię świecie?

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem