czekanie

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza. Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: Wstańcie, nie lękajcie się! Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im mówiąc: Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie (Mt 17,1-9).

* * *

Piotr potrzebuje przemiany. Gdy widzi nieznanego sobie dotąd Jezusa zaczyna mówić. Gdy jeszcze mówi z obłoku dochodzi głos Ojca: "słuchajcie!". Gdy schodzą z góry Jezus także odwołuje się do zamilknięcia: "Nie opowiadajcie nikomu".

Potrzebujesz przemiany. Potrzebujesz zamilknąć. Potrzebujesz odłożyć na bok swoje wewnętrzne rozgadanie i hałas. Wytrzymaj ze sobą, z tym, co Cię otacza. Nie udzielaj sobie własnych odpowiedzi. Poczekaj na te, których Bóg chce Ci udzielić. Stwórz dla nich przestrzeń poprzez wewnętrzne milczenie i cierpliwe oczekiwanie.

--
Photo courtesy of Meg Wills

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem