odwaga milosci
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto powie jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone. Kiedy was ciągać będą po synagogach, urzędach i władzach, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty pouczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć" (Łk 12, 8-12).

* * *
Chrześcijaństwo nie jest ludzką mądrością polegającą na maksymalnym zabezpieczeniu się na przyszłość przed mogącymi pojawić się trudnościami. Gdy Izraelici wędrują przez pustynię do Ziemi Obiecanej otrzymują mannę z nieba wraz z instrukcją, by zbierać tylko tyle, ile potrzebują zjeść danego dnia. Podobnie Jezus rozsyłając swoich uczniów upomina ich: "Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski!". A dziś słyszymy kolejne wezwanie: "nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty pouczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć".

To Dobra Nowina szczególnie na nasze niespokojne czasy, gdy codziennie jesteśmy informowani chociażby o rosnącej liczbie zachorowań na koronawirusa. Jak żyć? Jak odnaleźć w sobie pokój i zaufanie? Jedynie w wierze, nadziei i miłości. Przynosi nam je sam Duch Święty. Uczniowie w czasie męki Jezusa rozpierzchli się tchórzliwie. Jednak ci sami ludzie napełnieni mocą Ducha Świętego odważnie otworzyli drzwi Wieczernika i ruszyli na cały świat: bez strachu i lęku o siebie. Co za przemiana! Tej samej przemiany chce w Tobie dziś dokonać ten sam Duch Święty! Powiedz Mu o swoim lęku i niepokoju i pozwól, aby napełnił Cię wiarą, nadzieją i miłością. By w ten sposób uwolnił Cię od niszczącego zamartwiania się o siebie na rzecz służby innym. Dosyć ma dzień swojej biedy!

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem