zaufanie nie podejrzewanie

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze nocy nadejdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby we właściwej porze rozdał jej żywność? Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: „Mój pan się ociąga z powrotem”, i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. Każe surowo go ukarać i wyznaczy mu miejsce z obłudnikami. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów" (Mt 24, 42-51).

Nie podejrzewaj swego Pana, że o Tobie nie pamięta, że ociąga się z powrotem, jak mówi dzisiejsza Ewangelia. Grzech Adama i Ewy wziął się z podejrzeń, które szatana zasiał w sercu pierwszych rodziców: Bóg nie jest dobry, nie pamięta o was, musicie sami działać! Co więc mamy robić, gdy rodzą się w nas podejrzenia wobec Boga? Po pierwsze uświadamiać je sobie. Po drugie szukać pomocy w Słowie Bożym. Dzisiejsze pierwsze czytanie rozwiewa wszelkie wątpliwości wobec Boga:

W Nim to bowiem zostaliście wzbogaceni we wszystko: we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, bo świadectwo Chrystusowe utrwaliło się w was. Nie doznajecie tedy braku żadnej łaski, oczekując objawienia się Pana naszego, Jezusa Chrystusa. On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Wierny jest Bóg, który powołał was do współuczestnictwa z Synem swoim, Jezusem Chrystusem, Panem naszym (zob. 1 Kor 1, 1-9).

Droga Siostro, Drogi Bracie: gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jakikolwiek kryzys byś teraz przeżywał, pamiętaj: Bóg wyposażył Cię w niezbędną i wystarczającą łaskę, byś mógł zrealizować do końca swoje powołanie, przejść przez trudną, traumatyczną sytuację. On jest z Tobą i Cię umacnia! Niczego Ci nie zabraknie jeśli Mu zaufasz i będziesz działał zgodnie z Jego wolą!

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem