maryja-wniebowziecie

W Maryi, matce Syna Bożego – Jezusa Chrystusa, widzimy pełnię współpracy ludzkiej natury z Boską łaską. Maryja jest pełna łaski. Co to znaczy? Wobec każdego z nas Bóg ma plan miłości. By go zrealizować potrzebujemy łaski. Bóg udziela jej hojnie nie tylko Maryi, ale i każdemu z nas. Maryja jest dla nas przykładem współpracy z tą łaską. Tą, która jak puste naczynie pozwoliła napełnić się łaską z nieba.
Realizacja Bożego planu miłości to niekoniecznie zewnętrzne dzieła: budowa ogromnej świątyni, akcje humanitarne,  zakładanie nowych zgromadzeń zakonnych itp. Maryja podjęła współpracę z łaską Bożą w swoim wnętrzu, w świątyni swego serca.
W czasie Zwiastowania odpowiedziała aniołowi: „Niech mi się stanie”. Zgodziła się, by łaska Boża w niej działała, by ona sama dokonywała w niej wielkich dzieł. Zgodziła się na pierwszym miejscu na pewien rodzaj bierności, przyjmowania...

Dzisiaj Ewangelia ukazuje nam Maryję, która współpracuje z łaską Bożą uwielbiając Boga. Zwraca uwagę na to, jaki Bóg jest dla niej. To jeden z moich ulubionych ostatnio sposobów modlitwy: rezygnować z krążenia wokół siebie, a zwracać się w stronę Boga kontemplując to, jaki jest dla mnie.

Maryja uwielbia dziś Boga mówiąc o Nim, że jest:
- Tym, który dokonuje zbawienia,
- Tym, któremu miła jest postawa pokory Maryi (wejrzał na uniżenie),
- Tym, który czyni wielkie dzieła w jej życiu
- Tym, który daje poznać Maryi swoją świętość (wierny w miłości),
- Tym, który leczy duszę łaską miłosierdzia,
- Tym, który nie przestaje pracować w Maryi (moc = praca w czasie) itd.

Zatrzymaj się dziś wraz z Maryją i zobacz, jaki Bóg jest dla Ciebie. Otwórz swą duszę na Boga w postawie uwielbiania Go. Uwierz, że to, co wydarzyło się w życiu Maryi jest znakiem i zapowiedzią wypełnienia się Bożego planu miłości w Tobie. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych.

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem