ignacy loyola nawrocenie

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna” (J 15, 9-11).

* * *
Jezus nie mówi, żebyśmy wytrwali w pracy, w dokładności, w cierpliwości, w ogarnianiu tego, czy tamtego. Owszem, to wszystko jest ważne, gdy jednak zabraknie miłości, traci to swoją wartość i smak. Dlatego Jezus mówi o tym, co najważniejsze: o miłości. A czym ona jest? Jest przede wszystkim więzią, pozostawaniem w relacji, czyli w duchowej łączności osób. Św. Ignacy Loyola, który dokonał wielkich rzeczy na chwałę Bożą we wspólnocie Kościoła, czerpał siły nie ze swoich umiejętności czy talentów, ale z osobistej, głębokiej więzi z Bogiem. Odkrył, że Bóg go kocha takim, jakim jest. Zapragnął na tę miłość odpowiedzieć... miłością. Był na drodze miłości i służby Bogu wytrwały do końca. Powie o sobie, że co prawda "wiele obraził Pana naszego, odkąd zaczął mu służyć, ale nigdy nie pozwolił na grzech śmiertelny. Przeciwnie, zawsze wzrastał w pobożności, to jest w łatwości znajdowania Boga, a teraz więcej niż kiedykolwiek w swoim życiu. Za każdym razem i o każdej porze kiedy tylko chce Boga znaleźć, znajduje go" (Autobiografia 99). 

Co dziś dla Ciebie znaczą słowa Jezusa: "wytrwajcie w miłości mojej"? Na czym dziś ma polegać dla Ciebie wytrwanie w miłości do Boga i bliźniego? Gdzie możesz Go odnaleźć dziś w swoim życiu?

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem