ziarno2022

Jezus mówił: "Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki podniebne zagnieździły się na jego gałęziach". I mówił dalej: "Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło" (Łk 13, 18-21).

* * *
Czym jest śmierć Jezusa nawet w dobrej wierze, z czystą intencją wobec ogromu zła całego świata? Jaki jest sens zasiewać najmniejsze ziarenko gorczycy? Na pierwszy rzut oka jest niczym. Jaki jest sens tego, że dziś zasiejesz ziarenko miłości w trudnej relacji do osoby, której nie znosisz? Jaki jest sens tego, że uwierzysz w dobro wobec ogromu zła i cierpienia, które cię spotyka? Jaki jest sens tego, że jednak pojawi się promyk nadziei pośród poczucia bezsensu i rozczarowania, którę cię zalewa?

Jezus daje ci doświadczyć siebie jako maleńkiego ziarenka wiary, nadziei i miłości, gdy w czasie Eucharystii przyjmujesz maleńki kawałek już nie tylko chleba, ale samego Chrystusa. Proś, byś miał w sobie wiarę, że przychodzi do Ciebie ta sama miłość, wiara i nadzieja, które Jezus miał w sobie, gdy umierał na krzyżu.

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem