dariusz michalski vinea

Nazywam się Dariusz Michalski. Świat ujrzałem w 1970 r. Od kiedy pamiętam zawsze fascynowały mnie relacje z innymi. Zawsze lubiłem rozmawiać, dzielić się przeżyciami, szukać współodczuwania i wzajemnego zrozumienia. Bardzo wcześnie pojawiły się także myśli o zostaniu kapłanem. Tą drogą zacząłem podążać poprzez wstąpienie do seminarium diecezjalnego w Warszawie. Po roku doświadczyłem kryzysu. Zwątpiłem czy to aby na pewno moja droga. Wziąłem urlop i trafiłem „przypadkiem” na rekolekcje ignacjańskie. Wyjeżdżając z domu rekolekcyjnego Jezuitów wiedziałem, że jednak moim powołaniem jest kapłaństwo, ale na drodze zakonnej, razem ze św. Ignacym Loyolą. Zachwyciła mnie jego walka o dobro, o Boga w swoim życiu. Zachwyciły mnie także narzędzia, którymi się podzielił ze wszystkimi, którzy chcą wzrastać i szukać Boga. Zachwyciło mnie jego szerokie spojrzenie na świat: „Znajdować Boga we wszystkich rzeczach”.

W trakcie formacji zakonnej pracowałem m.in. w Redakcji Katolickiej Polskiego Radia. Nie spodziewałem się, że to doświadczenie okaże się dla mnie tak ważne. Potem nastąpiły równie ważne: studia z duchowości w Madrycie (Uniwersytet Comillas), doświadczenie pierwszej pracy w domu rekolekcyjnym. Jakiś czas temu półroczny czas formacji - przygotowania się do złożenia uroczystych ślubów zakonnych, który miał miejsce w Indiach. Niezapomniana przygoda poszerzająca horyzont myślenia, postrzegania i rozumienia.

Pracowałem do tej pory w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury (ECCC) w Warszawie-Falenicy oraz w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej (ICFD) w Gdyni prowadząc rekolekcje, sesje i warsztaty z duchowości ignacjańskiej i komunikacji. Posługiwałem małżeństwom m.in. w Stowarzyszeniu Spotkań Małżeńskich. Od początku angażowałem się w pracę przy Fundacji INIGO w Warszawie.

Obecnie mieszkam i posługuję we wspólnocie w Poznaniu nadal współpracując ze Wspólnotą Życia Chrześcijańskiego (WŻCh). Tu też od października 2016 współtworzę Poradnię Psychologiczno-Duchową, która jest częścią Fundacji Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA.

Moimi autorytetami stali się trzej mężczyźni: Jezus, Ignacy Loyola i Stephen Covey. Bardzo cenię sobie także metodę Marshalla Rosenberga – Porozumienie bez przemocy. Moją pasją jest psychologia, której poza studiami teologicznymi nie zajmowałem się nigdy na poważnie. Uważam, że zarówno zdrowa psychologia jak i zdrowa duchowość mają wspólną część i pomagają wzrastać na chwałę Bożą i szczęścia człowieka.

Jestem autorem artykułów oraz książek z duchowości chrześcijańskiej i ignacjańskiej.

Istnieje możliwość skorzystania z rozmowy duchowej ze mną stacjonarnie lub online. Zapisy tutaj.

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem