zycie-naprawde

Jezus powiedział do Nikodema: Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego (J 3,16-18).

* * *

Dzisiejsze Słowo Boże uczy nas życia. Każdy z nas popełnia grzechy. A przez to traci życie, traci relacje – życie z innymi. Ale jest jeszcze coś gorszego niż same upadki. To nieustanne narzekanie na siebie, na ludzi wokół nas, na świat. Czyli ostatecznie na... życie, że jest takie ciężkie, albo wręcz do d...y.
Bóg mówi dziś do Ciebie i do mnie o życiu: że owszem jest w nim grzech, że Ty i ja jesteśmy grzesznikami, ale że Bogu w niczym to nie przeszkadza. Bóg nie przyszedł, aby Cię potępić, ale by Cię ożywić. By tchnąć w Ciebie prawdziwe życie. Nie takie wybielone z upadków i potknięć. Byłoby wtedy czymś sztucznym. Przynosi Ci życie pomimo zła, które jest w Tobie, a na którym chętnie byś się skupiał. Bóg ma wobec Ciebie i każdego człowieka plan miłości, a nasze grzechy mogą co najwyżej tylko w niewielkim stopniu go opóźnić. Bo miłość zwycięży wszystko.
Posłuchaj, co dziś Bóg mówi do Ciebie: nie przyszedłem, aby Cię potępić, aby Cię przekreślić. Przyszedłem, aby Cię zbawić – abyś miał w sobie życie w całej pełni.
Co dziś dla Ciebie znaczy: żyć, cieszyć się, być sobą? Czy chcesz żyć pełnią podarowanego Ci od Boga życia? Czy chcesz przeżywać radość? Czy chcesz być sobą ze swoimi porażkami i sukcesami? Czego dziś chcesz? Jaki choćby drobny gest uczynisz, aby wyjść dziś życiu naprzeciw?

Cytat

Przeszkodzić nawet jednemu grzechowi, choćby za cenę wszystkich trudów i trosk tego życia, opłaca się wielce. Doskonalcie się z godziny na godzinę, cierpliwie, stanowczo, heroicznie. Czy ktoś wam mówi, że stać się dobrym to łatwe? Mówię wam: to najcięższa praca. Jednak Niebo jest zapłatą i warto wyczerpać się w tym wysiłku.

Św. Ignacy Loyola

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem