przemien

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec (J 12,24-26).

* * *

(...) jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Czy wierzysz w kontekście tych słów, że... Bóg pragnie Twego dobra? Bóg jest miłością. A miłość jest możliwa w relacji. Bóg wychodzi ci na przeciw, szuka relacji z tobą. Kochać to znaczy pragnąć dobra tego, kogo się kocha. Czy wierzysz, że Bóg cię kocha? Czyli czy wierzysz, że pragnie twego dobra ponad wszystko?

Obumrzeć sobie może więc oznaczać w tym kontekście nic innego, jak odrzucenie wszelkich podejrzeń względem Boga: że coś kombinuje, że ma ukryte i złe plany wobec ciebie, że chce cię do czegoś wykorzystać, że tak naprawdę nie pragnie twego dobra...

Cytat

Ludzie nastawieni pozytywnie okazują innym, co kochają, czego pragną, do czego zmierzają, jaki system wartości wyznają. Jakże różnią się od tych, którzy potrafią komunikować tylko to, czego nienawidzą, nie lubią, czemu się sprzeciwiają i czego za żadne skarby nie zrobią.

Henry Cloud, John Townsend

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 839 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem