psalm-24

Bramy, podnieście swe szczyty,

unieście się odwieczne podwoje,

aby mógł wkroczyć Król chwały

„Któż jest tym Królem chwały?"

„Pan, dzielny i potężny,

Pan, potężny w boju".

Bramy, podnieście swe szczyty,

unieście się odwieczne podwoje,

aby mógł wkroczyć Król chwały

„Któż jest tym Królem chwały?"

„Pan Zastępów: On jest Królem chwały".

(Ps 24,7-10)

* * *

Zatrzymajmy się nad dzisiejszym Psalmem. Łatwo przychodzi mi myśleć o tym, że Pan wkracza w moje życie, gdy świeci słońce, gdy ludzie wokół mają uśmiech na twarzy, gdy wszystko układa się po mojej myśli. Ale przecież Król chwały wkracza do mojego życia nie tylko wtedy, gdy jestem zadowolony z siebie, usatysfakcjonowany swoim postępowaniem lub tym, co mnie w życiu spotyka. Król chwały przychodzi szczególnie wtedy, gdy trudno jest mi w to uwierzyć z powodu grzechu, na który przyzwalam lub z powodu słabości, nad którą nie umiem zapanować. Jego miłość do mnie nie zmienia się z powodu moich niewierności. Jest tak samo silna i wierna, gdy siebie oceniam godnym miłości jak i wtedy, gdy próbuję siebie ukarać z powodu niespełniania postawionych sobie wymogów. Dzięki, Ci Panie, że przychodzisz i odsłaniasz moje mroczne myślenie o Tobie, mój ludzki i warunkowy obraz Twojej miłości do mnie, która kocha mnie równie mocno, gdy wszystko układa się u mnie dobrze, jak i wtedy, gdy mam ochotę zrezygnować z siebie samego.

--
Photo used under Creative Commons from doc(q)man

Cytat

Pamiętaj, że jesteś pracownikiem Królestwa Niebieskiego i że zatrudnił Cię sam Bóg. On się o wszystko zatroszczy tylko Mu ufaj!

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem