blogoslawiona

Gdy Jezus przemawiał, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś. Lecz On rzekł: Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je (Łk 11,27-28).

* * *

Maryja usłyszała w Zwiastowaniu: „Błogosławiona jesteś". To prawda o każdym człowieku, który przychodzi na świat jako błogosławiony. Późniejsze wydarzenia życia często odbierają nam wiarę w tę życiodajną prawdę. Uczymy się myśleć źle o sobie i innych albo nie dowierzać Bogu, że prawdziwie jesteśmy Jego najpiękniejszymi dziećmi.
Aby odzyskać siebie na nowo musimy się zatrzymać, zamilknąć. Już nie tylko słyszeć ale po prostu słuchać słowa, które Bóg codziennie do nas kieruje i przekazuje w nim życie. Otworzyć się na życie, to przyjąć je całym sercem, tak, jak uczyniła to Maryja.
Zapytaj się siebie dziś: czy masz taką przestrzeń w swoim życiu, w której możesz usłyszeć słowo Boga: „jesteś błogosławiony, błogosławiona"? Co Ci pomaga zachowywać te słowa w swoim sercu?

--
Photo courtesy of: Greg Peverill-Conti

Cytat

Lepiej jest zapalić świecę, niż przeklinać ciemność.

Matka Teresa z Kalkuty

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem