aniol-stroz

Tak mówi Pan: Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim. Jeśli będziesz wiernie słuchał jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół i będę odnosił się wrogo do odnoszących się tak do ciebie. Mój anioł poprzedzi cię i zaprowadzi do Amoryty, Chetyty, Peryzzyty, Kananejczyka, Chiwwity, Jebusyty, a Ja ich wygładzę (Wj 23,20-23).

* * *

W czasie twojej drogi. Bóg posyła anioła przed tobą, abyś... szedł. Otrzymujesz anioła na swoją własną miarę, „uszytego" specjalnie dla ciebie. On zna twoje słabości. Zna twoje mocne strony. Wie, przed czym szczególnie ma cię chronić. Doświadczysz jego pomocy jeśli wyruszysz. Jeśli będziesz wierny swej drodze. Jeśli codziennie będziesz powstawał, aby walczyć, aby iść.
A dokąd cię poprowadzi? Naprzeciw twoim wrogom! Naprzeciw temu, przed czym najchętniej byś się skrył! Obce ludy, które wylicza Księga Wyjścia to nic innego jak twoje grzechy główne: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo czyli znużenie duchowe. Zobacz, że one zamieszkują twe serce tak, jak wrogie ludy zamieszkiwały Ziemię Obiecaną. Jesteś posłany do nich, aby z nimi walczyć. Ale to Bóg chce stoczyć z nimi walkę. Izrael miał o tym pamiętać przez imię, które otrzymał. Isra-El: Bóg, który walczy. A ty? Pamiętasz, co znaczy Twoje imię?

Przypomnij sobie jego znaczenie i... ruszaj w drogę!

Cytat

Uważność to jedno z imion miłości.

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 179 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem