aniol-stroz

Tak mówi Pan: Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim. Jeśli będziesz wiernie słuchał jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół i będę odnosił się wrogo do odnoszących się tak do ciebie. Mój anioł poprzedzi cię i zaprowadzi do Amoryty, Chetyty, Peryzzyty, Kananejczyka, Chiwwity, Jebusyty, a Ja ich wygładzę (Wj 23,20-23).

* * *

W czasie twojej drogi. Bóg posyła anioła przed tobą, abyś... szedł. Otrzymujesz anioła na swoją własną miarę, „uszytego" specjalnie dla ciebie. On zna twoje słabości. Zna twoje mocne strony. Wie, przed czym szczególnie ma cię chronić. Doświadczysz jego pomocy jeśli wyruszysz. Jeśli będziesz wierny swej drodze. Jeśli codziennie będziesz powstawał, aby walczyć, aby iść.
A dokąd cię poprowadzi? Naprzeciw twoim wrogom! Naprzeciw temu, przed czym najchętniej byś się skrył! Obce ludy, które wylicza Księga Wyjścia to nic innego jak twoje grzechy główne: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo czyli znużenie duchowe. Zobacz, że one zamieszkują twe serce tak, jak wrogie ludy zamieszkiwały Ziemię Obiecaną. Jesteś posłany do nich, aby z nimi walczyć. Ale to Bóg chce stoczyć z nimi walkę. Izrael miał o tym pamiętać przez imię, które otrzymał. Isra-El: Bóg, który walczy. A ty? Pamiętasz, co znaczy Twoje imię?

Przypomnij sobie jego znaczenie i... ruszaj w drogę!

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2022
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem