praca-wiara

Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże? Jezus odpowiadając rzekł do nich: Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał.

* * *

Co mam czynić dziś? Jezus nie mówi konkretnie czym masz się dziś zajmować, ale mówi Ci, abyś przeżył ten dzień w postawie wiary. Co to znaczy? Osobiście odczytuję tę podpowiedź jako zaproszenie do prostoty życia: mam zająć się swoimi codziennymi obowiązkami. Mam je wypełniać w duchu wiary: wierzyć, że Bóg jest ze mną we wszystkim, co czynię, że mnie kocha, że jest dla mnie życzliwy i wspierający, cierpliwy w moich potknięciach i pomagający mi wstać, gdy się przewracam, współweselący się w dobrych owocach mojej pracy. Dzisiejszy Psalm przypomina: Błogosławieni, których droga prosta (Ps 119). Być może masz to doświadczenie, że im dłużej żyjesz, tym bardziej pociąga Cię prostota. Tym bardziej czujesz się zaproszony do zwyczajności, do odnajdywania Boga w codzienności. Jest to zaproszenie do rezygnowania z ambicji, bycia w centrum zainteresowania, skupiania się na własnych głodach. Prostota to postawa miłości wyrażającej się w służbie wobec sióstr i braci. Prostota to odwracanie wzroku od siebie i takie patrzenie na ludzi, które pomaga służyć im i dostrzegać Boga zrówno w nich, jak i w stworzeniu. Pozwól, aby prostota miłości i służby uzdrawiała dziś Twoje serce.

Cytat

Skoro miłość jest trudem, to istotą braku miłości jest lenistwo.

Scott Peck

To tłumaczy, dlaczego lenistwo jest grzechem głównym. DM.

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem