zielone-drzewo

Ja jestem Pan, który poniża drzewo wysokie, który drzewo niskie wywyższa, który sprawia, że drzewo zielone usycha, który zieloność daje drzewu suchemu. Ja, Pan, rzekłem i to uczynię (fragm. Ez 17,22-24)

* * *

Bóg jest Bogiem tego, co niemożliwe. Gdy widzimy, że coś w nas niedomaga i że po ludzku wydaje się niemożliwe do zmienienia, uznajemy że tak już po prostu jest. W każdym z nas są obszary wysuszone, bez życia. Poddajemy się rezygnacji i beznadziei. Dziś Bóg przypomina nam, że ma moc dokonać cudu ożywienia. To On ożywił swego Syna: po trzech dnia przywrócił zieloność uschniętemu czyli zabitemu Jezusowi. To proroctwo Ezechiela nie odnosi się jedynie do Jezusa. Odnosi się do Ciebie. Nie ma takiego uschnięcia w Tobie, które nie mogłoby zostać przywrócone do życia. Nie dokona się to jednak Twoimi wysiłkami polegającymi na zdobyciu zieloności. Dokona się to poprzez Boży dar i Twój wysiłek wiary polegający na przyjęciu daru życia. Nie możesz zdobyć życia. Możesz je przyjąć. I to jest największa praca, którą masz do wykonania.

Cytat

Po prostu przeżyj dzisiejszy dzień najlepiej i najpiękniej jak potrafisz. Tylko tyle. To wystarczy. A jutro zrób to samo.

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 971 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem