porzadni-nieporzadni

Bóg lubi wybierać na swoje narzędzia nieporządnych ludzi. Słuchając dziś historii o Mojżeszu dowiadujemy się, że stał się mordercą. I to właśnie tego człowieka Bóg wybrał na swoje narzędzie. Bóg wołany lub niewołany zawsze przychodzi. Jeśli tylko uwierzymy, że nasza nieporządność nie stanowi dla Boga żadnej przeszkody, wtedy możemy przyjąć Go w naszym życiu. Nie w porządnym, sztucznie uporządkowanym i zamiecionym, ale w tym prawdziwym. Bóg wybiera sobie na przyjaciół ludzi grzesznych, słabych i wcale nie tak bardzo odważnych. Upodobał sobie w prostych, zwykłych ludziach z ich wadami i uzależnieniami. W ostatnią niedzielę słyszeliśmy, że prorok Amos został wzięty od trzody. Piotr zaparł się swego Mistrza. Maria Magdalena była prostytutką. Szaweł - św. Paweł mordował chrześcijan.

Ewangelia mówi dziś o miastach. Z jednej strony o tych porządnych, które nie chcą przyjąć nauki i znaków Jezusa. A z drugiej strony o Sodomie - symbolu rozpusty i zgorszenia. Okazuje się, że właśnie: "Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu". Dlaczego? Bo porządne miasta pokładają ufność w swej porządności.

Popatrz w siebie. Porządne i nieporządne miasta są w Tobie i we mnie. W każdym z nas. Nie musisz już ukrywać swej nieporządności przed Bogiem. On nie boi się Twoich błędów i grzechów. Jest w stanie przemienić Ciebie tak samo jak przemienił Mojżesza - mordercę i wielu innych. Przez wieki przemieniał wszystkich tych, którzy, jak mówi św. Ignacy byli gotowi "całkowicie oddać się Chrystusowi Panu, aby On ukształtował ich dusze w swych dłoniach". I tego samego chce dokonać w Tobie.

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2019
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem