wola-boza

Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką (Mt 12,46-50).

* * *

Wydaje się, że istnieją dwa rodzaje dobra. To, które realizujemy z przyjemnością, które czynimy bo doświadczamy w tym momencie pocieszenia. Widzimy, że to, co robimy ma sens i dokądś prowadzi. Często także daje nam to wiele satysfakcji. Ale jest również dobro, które może stać się naszym udziałem wtedy, gdy odważymy się zrezygnować z pocieszenia czy jakiejkolwiek formy gratyfikacji. Pełnić wolę Bożą, to zachować wierność nie tylko wtedy, gdy wszystko układa się po naszej myśli, ale także i wtedy, gdy nasz świat wali się w gruzy. Jezus dziś mówi także o sobie. Zaświadczy o wierności wypowiadanych słów swoją duchową walką, którą stoczy w Ogrójcu, a której podsumowaniem będą słowa: „Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!” (por. Łk 22, 39-46).

Cytat

"To nie ty przemienisz Mnie w siebie, tylko Ja przemienię ciebie w Siebie"

Jezus do św. Augustyna

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 318 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem