dmuchawiec2

Jezus powiedział do tłumów: Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma (Łk 8,16-18).

* * *

Jezus wydobywa dziś na światło nasze myślenie: ten, kto pozytywnie patrzy na siebie i świat dostrzega, że Bóg obdarował go obficie. Ale nie brakuje również i tych, którzy uważają, że nic nie mają, nic nie umieją, nie są nic warci. Ale czy tacy ludzie istnieją? Przecież każdy z nas coś ma. Coś czym może się podzielić z innymi. Gdyby tak nie było, wtedy nie moglibyśmy kochać. Bo miłość polega na wzajemnym udzielaniu sobie dóbr. Jeśli wierzymy, że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to znaczy, że jesteśmy naprawdę bogato obdarowani.

Jeśli jednak myślisz, że nic nie masz, to potrzebujesz nawrócenia swego myślenia. A ono zaczyna się od dziękczynienia. Czyli od otwarcia oczu na dobro, które jest w Tobie i wokół Ciebie, a którego być może jeszcze nie zauważasz. No więc za co dziś możesz podziękować Bogu: w sobie, w innych, w otaczającym Cię świecie?

Cytat

W krzyżu nie jest najważniejsze cierpienie, lecz wypełnienie Woli Bożej aż do końca.

o. Piotr Rostworowski OSB/EC

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem