grupa-malzenstw

Stając na progu dzisiejszego dnia mam wybór. Mogę spojrzeć na to, co mnie czeka jak na szereg zadań do wypełnienia. I z pewnością tak właśnie jest. Ale nie jest to jedyna, a może nawet najważniejsza perspektywa. Potrzeba mi spojrzenia wiary. Odmawiając Psalm 67 z dzisiejszej jutrzni Bóg mi przypomina: Bóg, nasz Bóg, nam pobłogosławił. A więc mogę popatrzeć na to, co przede mną jak na szereg kolejnych błogosławieństw, które Bóg mi dziś przygotował. Zamiast pytać się: Czy dam radę? mogę zapytać się: Czy chcę Boże, otworzyć się na Twoje błogosławieństwa i je przyjąć, jakiekolwiek by nie były. Warto przypomnieć sobie, jakie plany ma Bóg wobec nas: Mam wobec ciebie zamiary pełne pokoju, a nie zguby, by zapewnić ci przyszłość, jakiej oczekujesz (por. Jr 29, 11).

A więc z jakim nastawieniem chcesz przeżyć dzisiejszy dzień?

Cytat

Nie wciągaj Pana Boga w to, aby zapewnił Ci dziś dobre samopoczucie. Nie chodzi o to, byś się dobrze czuł, ale o to, abyś dziś dobrze służył Bogu.

DM

Artykuł na email

emailChcesz otrzymywać powiadomienie o każdym nowym artykule? Wystarczy, że założysz konto!

Możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Administratorem twoich danych jest o. Dariusz Michalski SJ. Więcej informacji dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania twoich danych możesz uzyskać tutaj

Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Gościmy

Odwiedza nas 851 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem