przemien

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec (J 12,24-26).

* * *

(...) jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Czy wierzysz w kontekście tych słów, że... Bóg pragnie Twego dobra? Bóg jest miłością. A miłość jest możliwa w relacji. Bóg wychodzi ci na przeciw, szuka relacji z tobą. Kochać to znaczy pragnąć dobra tego, kogo się kocha. Czy wierzysz, że Bóg cię kocha? Czyli czy wierzysz, że pragnie twego dobra ponad wszystko?

Obumrzeć sobie może więc oznaczać w tym kontekście nic innego, jak odrzucenie wszelkich podejrzeń względem Boga: że coś kombinuje, że ma ukryte i złe plany wobec ciebie, że chce cię do czegoś wykorzystać, że tak naprawdę nie pragnie twego dobra...

+AMGD by Dariusz Michalski SJ. 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem